Test deg selv | Kap 2 mikroøkonomi

- Vgs - Studieforberedende Vg2
- Samfunnsøkonomi 1
- Godkjent
- 3
- 1192
Oppgaver fra læreboka: Test deg selv | Kap 2 mikroøkonomi
Svar på test deg selv oppgaver fra kapittel 2: mikroøkonomi i læreboken Samfunnsøkonomi 1.
Oppgavene omhandler blant annet frie goder, kollektive goder, private goder, betalingsvilje, elastisk/ikke elastisk etterspørsel og behovendring.
Lærers kommentar
Flott besvarelse. Høy måloppnåelse(+)
Utdrag
1. Frie goder kan defineres som goder vi ikke må betale for. Dette er ofte varer vi kan finne ute i naturen, som blomster og bær. Det innebærer i at det ikke er noen knapphet på godene, og at de finnes i store mengder. Frie goder slik som vann kan variere fra land til land. Land i Afrika er det større sannsynlighet for at du må betale for å benytte vann fra fjellbekken enn det er i land som Norge.
Økonomiske goder er grunnlaget for økonomien vi har i dag. Økonomiske goder er kort sagt varer vi betaler for, ettersom det er knapphet på dem og fordi andre mennesker må ta seg sin tid til å produsere og utvikle varene... Kjøp tilgang for å lese mer Allerede medlem? Logg inn