Treningsdagbok for hopp

- Ungdomsskolen 8. klasse
- Kroppsøving
- Ingen karakter gitt
- 2
- 383
Treningsdagbok for hopp
Treningsdagbok for fire økter med fokus på forbedring av fallhopp, trappehopp og hinkehopp til en sergeanttest.
Utdrag
17/9
Jeg utførte en Sargeanttest, da fant jeg ut at jeg hoppet 50cm. Det var ganske enkelt. Sto ved en vegg, strakte armen opp og satte en strek med kritt. Så hoppet jeg og satte strek når jeg var helt oppe. Så målte jeg avstanden fra de to strekene.
24/9 Økt 1
Jeg utførte øvelsene: fallhopp og trappehopp.
Jeg varmet opp som beskrevet i øktplanen. Ble varm og startet med spenst treningen med en gang. Jeg gjorde trappehopp med 10 reps, 30sek pause. Dette i en serie av 5. Etter det gjorde jeg fallhopp, ned fra et høyt nivå og hoppet over en kasse. Dette gjorde jeg med 4 reps, 30sek pause i en serie av 5.
Avsluttet med å strekke ut armer og ben godt slik at jeg ikke skulle bli helt stiv og støl resten av uka.
Økt 2
Jeg utførte øvelsene: hinkehopp og trappehopp.
Jeg varmet opp som beskrevet i øktplanen. Ble varm og startet med spenst treningen med en gang. Jeg gjorde trappehopp med 12 reps, 30sek pause. Dette i en serie av 5. Etter det gjorde jeg hinkehopp, sparket kraftig i fra og... Kjøp tilgang for å lese mer Allerede medlem? Logg inn