Løsning Eksamensoppgave Matematikk 1T høsten 2011

Oppgaven er kvalitetssikret av redaksjonen på Studienett.no
  • Vgs - Studieforberedende Vg1
  • Matematikk 1T
  • 6
  • 24
  • 2372
  • PDF

Løsning Eksamensoppgave Matematikk 1T høsten 2011

Følgende dokumentet er løsning på eksamensoppgave i matematikk 1t for høsten 2011. Dette er en grundig løsning på alle oppgaver.

Dette dokumentet hører til eksamenssett i Matematikk 1T.

Utdrag

Oppgave 1 (16 poeng)

a)
Hvor mye koster én flaske vann, og hvor mye koster ett eple?
To flasker vann og to epler koster 40 kroner.
Én flaske vann og ett eple koster da 20 kroner.
Én flaske vann og tre epler koster 32 kroner.
32 - 20 = 12
To epler koster da 12 kroner.
Ett eple koster 6 kroner.
20 - 6 = 14
Én flaske vann koster 14 kroner... Kjøp tilgang for å lese mer

Løsning Eksamensoppgave Matematikk 1T høsten 2011

[2]
Brukernes anmeldelser
  • 25.01.2012
    Skrevet av Elev på Vg3
    Få akkurat det samme dokumentet gratis fra: http://ndla.no/nb/node/92486
  • 21.05.2012
    Skrevet av Elev på Vg1
    Bortkastet da den ligger gratis på nettet