Egentreningsrapport for klatring

Oppgaven er kvalitetssikret av redaksjonen på Studienett.no
  • Vgs - Studieforberedende Vg3
  • Kroppsøving
  • Ingen karakter gitt
  • 8
  • 2321
  • PDF

Egentreningsrapport for klatring

En egentreningsrapport innenfor kroppsøvingsfaget. Egentreningsrapporten gjelder for idretten klatring og inneholder øktplaner med logg og egenvurdering av hver enkelt økt.

Elevens kommentar

Fikk god tilbakemelding!

Utdrag

Mål for egentreningsperioden
Under denne egentreningsperioden har jeg valgt å legge opp en periodeplan som styrker mine egenskaper og ferdigheter som klatrer. For å bli en bedre klatrer blir jeg nødt til å øke min kondisjon og utholdenhet, øke min eksplosive styrke og bedre min balanse, smidighet og koordinasjon. Det gjelder også å holde styr på høydeskrekken, men den går vekk ettersom man blir trygg på veggen.

---

Plan 2
Tid og sted: Klatresenter Skøyen 26. oktober 2010
Mål for økten i dag er å øke min koordinasjon, balanse, styrke, smidighet og utholdenhet. Klatring er en god all-rounder, og alle kroppens muskler får kjørt seg i klatreveggen. Jeg har planlagt en relativt lang økt i dag. Det er ikke mye variert som kommer til å foregå, men at det blir slitsomt hviler det ingen tvil om.
Så det ikke er noen tvil så graderes klatrerutene fra 1 til 9, hvor 1 er lettest og 9 er vanskeligst... Kjøp tilgang for å lese mer

Egentreningsrapport for klatring

[1]
Brukernes anmeldelser
  • 04.02.2014
    Bra og utfyldende rapport